Parlaklık : Eşik değeri, esas olarak, görüntünün genel parlaklığını doğrusal ayarlama modu ile ayarlamaktır. Değer ne kadar büyük olursa, görüntü o kadar parlak olur ve tam tersi de geçerlidir.
Kontrast : Eşik değeri, esas olarak görüntünün kontrastını ayarlamak içindir. Değer ne kadar büyük olursa kontrastın o kadar parlak olur, tersi de geçerlidir. Değeri çok yüksek ayarlamak karanlık bölümlerin çok karanlık olmasına, parlak kısımlardaysa aşırı pozlamaya neden olur. Değerleri çok düşük tutmak görüntü bulanıklığına neden olur.
Doygunluk : Bu eşik öncelikle renk derinliğini ayarlar. Doygunluğun ayarlanması, görüntü parlaklığını değiştirmez.
Shapness Netlik: Eşik değeri, esas olarak görüntünün kenarının keskinliğini ayarlar. Değer ne kadar büyük olursa, kenarlar daha belirgin olur ve bunun tersi de geçerlidir. Değer çok yüksek ayarlanırsa görüntüde gürültüye neden olur.
Gama : Eşik, esas olarak, doğrusal olmayan ayar modundan görüntünün parlaklığını değiştirmek ve görüntünün dinamik görüntü aralığını geliştirmek içindir. Değer ne kadar yüksek olursa, görüntü o kadar parlak olur ve tam tersi de geçerlidir.
TV sistemi: 50Hz için maksimum kare hızı 25 fps’dir. 60Hz için maksimum kare hızı 30 fps’dir.
Day / gece modu :Gün ışığı- renkli video, gece- siyah beyaz video. Gece veya gündüz modları manuel olarak değiştirilebilir. Otomatik modda, kamera ortam aydınlatması durumuna göre renk ve siyah beyaz mod arasında otomatik olarak geçiş yapar. Ön ayar programına göre gündüz / gece modunu değiştirmek “Plan” seçeneği, harici senkronizayon için harici IR kartı ile senkronize edilebilir.
Arka ışık telafisi (BLC) : Ters ışıklandırma olan bir ortamda kamerayı çalıştırırken bu özelliği etkinleştirin. BLC, sahneye göre otomatik pozlama, görüntünün karanlık alanlarında nesneleri daha parlak hale getirebilir.
WDR, kamerayı geniş dinamik ışık koşullarında çalıştığında etkinleştirin, görüntü aşırı pozlama bölgesinin parlaklığını azaltabilir, bu arada görüntü karanlık bölgelerin parlaklığını artırabilir. WDR, kameraların görüntülerde nesneleri çok karanlık ve çok parlak bir bölgede net olarak görmesini sağlar.
HLC, yüksek ışık telafisi, artan HLC değeri ile görüntüdeki güçlü ışık bölgesinin parlaklığını baskılayabilir. HLC, tüm videonun parlaklığını azaltarak, ışık boyutunu azaltabilir.
Gürültü giderme: Çok çerçeveli de-noising işlemi kullanarak görüntü gürültüsünü azaltma. İlk çerçeve ve ikinci çerçeve arasında bilgi sağlayarak gürültüyü azaltır. 2B de-noise: görüntünün detaylarının bulanıklaşmasına, 3D de-noise hareketli nesneler için hareket bulanıklığına neden olabilir.
Dijital görüntü sabitleyici (DIS) : Görüntü sabitliği elde etmek için görüntü algoritmasının farklı değerini hesaplar veya karşılaştırır. Böylece görüntü titreşimlerini etkili bir şekilde azaltabilir. Videoyu daha net hale getirmek için etkinleştirin.
De-fog : Kamera sisli veya puslu hava koşullarında çalışırken görüntü kalitesi azalacaktır. Sis giderme işlevini etkinleştirdiğinizde kamera görüntü bozulmasını otomatik olarak düzeltebilir.
Ayna : Resmi ayna görüntüsünde döndürür.
Exposure: Poz Görüntü kalitesini değiştirmek için enstantane hızı, iris ayarı. Obtüratör, objektif ve görüntü sensörü arasında bir cihazdır, kısa deklanşör hızı hareketli nesnelerin çekilmesi için, uzun ve hızlı deklanşör hızı ise statik sahneler için uygundur.
Beyaz dengesi: Beyaz dengesi ayarı, kameranın parazit rengini dengelemesine izin verebilir, bu nedenle insan gözünün görsel alışkanlıklarına daha yakın olan gerçek renk reprodüksiyon görüntüsünü yakalayabilir.
Lens bozulması düzeltmesi: Objektif radyanı çok büyük olduğunda görüntü bükülür. Bu işlevi görüntüyü daha düz hale getirmek için etkinleştirin.
Koridor modu : Koridor modu’nu etkinleştirildiğinde, görüntü 90 derece döndürülür, örneğin 1280×720, 720 * 1080’ye döner; koridoru izlerken etkinleştirin.
Güvenlik Kamerası Görüntü Ayarları