Çoğu çalışan annenin en büyük problemi çocuğunu evde bakıcısı ile yalnız bırakmaktadır. Bebeğinizin güven olduğunu sizlere göstermek amacı ile bakıcı kamera sistemi ürününü sizlere sunmaktadır. Evinizin içine, dilediğiniz yere yerleştirebileceğiniz kameralar sayesinde bebeğinizin bakıcınız ile birlikte neler yaptığını canlı olarak takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra canlı olarak izleyemediğiniz durumlarda ise akıllı kameralarınız, görüntüleri kayıt altına alır ve daha sonra izleme şansı sunar. İnternet bağlantısı sayesinde görüntülerinizi canlı olarak telefonlarınızdan veya web üzerinden kolayca erişerek izleyebilirsiniz. Evinizde yaşanan bütün olayları sizlere aktaran kameralar bebeğiniz için güvenli bir ortam oluşturmaktadır. Bakıcı kamerası tavsiye açısından değerlendirildiğinde birçok annenin favori ürünü olmaktadır. Bebeğinin gün içerisinde güvende olduğunu bilmek her annenin içini rahatlatır. Kamera sistemleri sayesinde bakıcınızın bebeğiniz ile olan iletişimini, ona nasıl davrandığını takip edebilirsiniz. Gün içerisinde bebeğinizin neler yaptığını takip edebilirsiniz. Bebek bakıcı kamerası sayesinde kendinizi rahatça işinize verebilir ve bebeğinizi gönül rahatlığı ile evde bakıcı ile birlikte bırakabilirsiniz.
Hangi Durumlarda Bakıcı ve Bebek İzleme Sistemi Kullanmayı Düşünmelisiniz?
Bebeğinizi tanımadığınız birine emanet etme ile ilgili sorun yaşıyorsanız, ilk görüşmede bu durumu firma yetkilisi ile görüşüp, bakıcı ve bebek izleme sistemi kullanmayı düşündüğünüzden bahsedebilirsiniz. Ayrıca “Bebeğim şu anda ne yapıyor? Acaba bakıcısı onunla yeteri kadar ilgileniyor mu? İhtiyaçları zamanında karşılanıyor mu? Bebeğim bakıcısı ile mutlu mu?” gibi sorular gün boyu aklınızı kurcalıyorsa bakıcı ve bebek izleme sistemi kullanmanızın zamanı gelmiş demektir. İlk başta bakıcı izleme sistemi kullanmadıysanız;
Bebeğinizde ani gelişen huzursuzluk ve ağlama nöbetleri gözlemliyorsanız
Vücudunda morluklar ve yara izleri varsa, bebeğinizin şiddet gördüğünü düşünüyorsanız
Bebek bakıcınızla ilgili soru işaretleriniz varsa bakıcı ve bebek izleme sistemini kullanmayı sonrasında da düşünebilirsiniz. Bu noktada önerimiz bakıcınız işe başlarken bu sistemi kullanmanız olacaktır. Böylece en baştan soru işaretleriniz ortadan kalkmış olur.
Bakıcı ve Bebek İzleme Sistemi Çeşitleri Nelerdir?
Bakıcı ve bebek kameraları kablolu ve kablosuz kameralar olmak üzere ikiye ayrılır. Kablolu kameralar da yoğun olarak kablo kullanılacağı için evde bir kablo yığını oluşturma durumunu göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yanında kablosuz kameralar pil ya da adaptör ile çalışabilmektedir. Ancak bu tarz kamera tercih ettiyseniz sıklıkla şarj etmeniz gerekmektedir. Kablosuz kamera sistemi satın alırken şarj ömrünü de kontrol edebilirsiniz. Adaptör ile çalışan wi-fi özellikli kameralar daha kullanışlı olmakla birlikte elektrik kesintilerine karşı önlem almanız gerektiğini hatırlatalım. Çünkü bu tip kameralar kesinti esnasında çalışmaz. Powerbank kullanmak bu sorununuzu çözecektir.
İyi Bir Bakıcı ve Bebek İzleme Sisteminin Özellikleri Neler Olmalıdır?
Evinizde böyle bir sistem kurmaya karar verdiğinizde aradığınız bakıcı ve bebek izleme sisteminin niteliklerini belirlemelisiniz. Öncelikle tercih edeceğiniz kamera sistemini görüntü kalitesi, ses özelliği, depolama kapasitesi, mobil uyumu gibi özellikleri bakımından değerlendirmelisiniz. Örneğin; depolama ve kayıt özelliği iyi olan bir sistemde geriye dönük izlemek istediğiniz görüntüleri 1 ay sonrasında bile izlemeniz mümkün olacaktır.
Seçeceğiniz kamera sisteminde görüntünün net olması ilk bakmanız gereken özelliklerdendir. HD ya da full HD kameralar görüntü açısından sizin için idealdir. 1080p bakıcınızı ve bebeğinizi izlemeniz için yeterli çözünürlüğe sahiptir. Bunun dışında geniş açılı bir kamera sistemi tercih etmelisiniz. Bu sayede odanın her yerini görebilirsiniz. Bir başka nokta ise gece görüş özelliğinin bulunmasıdır. Bu sayede karanlık ortamlarda da net görüntü alabilir, gece de bebeğinizi takip edebilirsiniz.
Bakıcı ve bebek izleme sisteminde ses özelliğinin olması bakıcınızın ve bebeğinizin diyaloglarını takip etmenizi sağlar. Ayrıca çift taraflı ses özelliği olan sistemleri tercih ettiğinizde, zaman zaman siz de bakıcınız ve bebeğinizle iletişim kurabilir, acil durumlarda müdahale edebilirsiniz.
Ancak yine de bu özelliği çok müdahale etmek amacıyla kullanmamanızı öneririz. Sonuç olarak sürekli müdahale edilmesi ve kontrol edildiğinin hissettirilmesi bakıcınız da bir süre sonra rahatsızlık uyandırabilir.
Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün bakıcı ve bebek izleme sistemine yeni özellikler eklenmektedir. Günümüzde yapay zeka teknolojisi kullanılan kameralardan, acil durumlarda anında sizi haberdar eden kameralara kadar birçok niteliğe sahip kamera sistemleri bulunmaktadır. Bu noktada bütçenize uygun ama aynı zamanda ihtiyacınıza cevap verecek, en önemlisi kaygılarınızı sonlandıracak kamera sistemini tercih etmenizi öneririz. Seçeceğiniz kamera sistemi ile ilgili daha önce kullanan kişilerin yorumları da size karar vermenizde yardımcı olacaktır. Öte yandan kamera sistemi kullanmaya karar verdiğinizde bakıcınızın bu durumu kişisel algılamaması, sizinle iletişiminin bozulmaması için bu durumu onunla öncesinde paylaşmayı unutmayın. Kendinizi daha iyi hissedeceğinizi açıklayın. Bu sayede bebeğinizin güvenliğinden emin olurken, aynı zamanda bebek bakıcısı ile de sağlıklı iletişimini sürdürürsünüz.
Bebek Bakıcı Kamera Sistemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir